Як правильно використовувати інсектициди і чим вони можуть бути небезпечні?
Щоб ваш урожай дістався вам, а не комахою або інших шкідників, потрібно використовувати ефективні інсектициди. Вони дозволять вам позбавитися від настирливих шкідників і спокійно зібрати врожай. В наші дні ви можете всього в кілька кліків з доставкою в будь-який регіон нашої країни купити інсектицид для зернових, зерняткових, фруктових культур, для картоплі, сої, томатів, яблук, винограду та інших культур в нашому інтернет-магазині «Витасад». Головне – правильно використовувати хімікати. Про те, як застосовувати хімічні інсектициди, а також про небезпеки, яку вони можуть нести, ми розповімо вам у своїй статті.
Які бувають хімічні інсектициди
Сучасні виробники пропонують інсектициди від комах купити з різним механізмом дії:
- Контактні. Кошти цієї категорії ефективний виключно при контакті з комахою. Тому, якщо ви вирішили купити засіб для знищення осиного гнізда в дальньому кутку горища, можете не боятися, що ви нашкодите бджолиного улию в саду.
- Кишкові. Дія препарату обумовлена оральним шляхом – через їжу. Зазвичай їх вибирають для знищення гризунів.
- Системні. Вони всмоктуються у всю біомасу рослини, і воно стає отравным для шкідників. Системний інсектицид купити можна для боротьби з різними комахами-шкідниками.
- Фуміганти. Так називають препарати газоподібної форми, тому і в організм вони потрапляють повітряним шляхом. Фуміганти показують високу ефективність у боротьбі з шкідниками.
Крім хімпрепаратів, бувають ще й біологічні. Головне діюча речовина тут – штами мікробів і спори грибів. Серед таких інсектицидів можна відзначити Бактофіт та Лепідоцид. Їх створюють з використанням Bacillus thuringiensis. Такі препарати добре зарекомендували себе у боротьбі з гусеницями і колорадскими жуками. Головна перевага биосредств в тому, що вони швидко розкладаються, тому ваші фрукти і овочі будуть абсолютно безпечними для здоров'я.
У продажу є препарати, які підходять для винищення всіх підряд комах-шкідників. Але також інсектициди в каталозі в Україні представлені і з вибірковою дією – вони діють тільки на той чи інший вид комах, тобто на нешкідливих ніяк не впливає. Серед таких засобів відзначимо:
- Акарациды – вбивають кліщів.
- Инсектоакарациды – підходять для кліщів і комах, для позбавлення від яких потрібен особливий підхід.
- Афициды – для винищення попелиці.
- Ларвіциди – проти гусениць і личинок.
- Овіциди – препарати, які впливають на яйця комах.
Як використовувати хімічні інсектициди
Купити системний інсектицид або іншого класу можна у вигляді порошку, гранул, спрею, крейди або в рідкій формі. Деякі з них призначені для саду, городу або кімнатних рослин.
Існує кілька способів використання хімічних препаратів для боротьби із шкідниками:
- обприскування;
- внесення в грунт;
- застосування отруєних принад.
Клас небезпеки
Якщо ви хочете отримати безпечний для здоров'я урожай, вам дізнатися про клас небезпеки інсектициду.
- Перший – найбільш токсичні. Їх можна застосовувати тільки в закритих приміщеннях, доступ до яких закритий для людей до провітрювання. Багато фумігантів відносяться до 1-го класу небезпеки.
- Другий – кошти з високою токсичністю, не підходять для кормових культур.
- Третій – помірно небезпечні засоби. До них відносять крейду проти гризунів, емульсії, гранули, таблетки від комарів і від молі. Інсектициди безпечні для ссавців і птахів, але надзвичайно небезпечні для холоднокровних.
- Четвертый – это вещества с низкой токсичностью, которые разрушаются через несколько недель после использования. Подходят для овощных культур и фруктовых деревьев.
Применяя инсектициды от цветоеда или другого вредителя, вам следует очень внимательно ознакомиться с инструкцией и помнить о том, что средства 1-3 класса опасности токсичны для многих видов фауны.
Особенности использования
Готовить раствор следует всегда только в защитной одежде, респираторе и в очках. Также обязательно необходимо следовать правилам, указанным в инструкции. Важно также:
- Правильно подготовить воду.
- Вибрати час, коли температура повітря більше всього підходить для обробки.
Як підготувати воду для розчину
Для розчину вибирайте воду з нейтральною або низькою кислотністю. Якщо використовувати воду з рН 7, то багато препарати можуть втратити свої властивості. Щоб підкислити воду можна використовувати лимонну або оцтову кислоту.
Готовьте раствор инсектицида при температуре 10-16 градусов. Если вы планируете набирать воду из открытого водоема, артезианской скважины или колодца, тогда лучше дать ей время немного настояться, чтобы она нагрелась. Практика показывает, что в холодной воде препарат будет растворяться хуже, а значит, эффективность от его использования снизится. Перед тем, как готовить раствор, подогревать воду не желательно (тогда она утратит часть кислорода).
При какой температуре воздуха лучше готовить раствор
Используя лучшие препараты от плодожерки или других вредителей, всегда обращайте внимание на погодные условия и соблюдайте температурный режим, который указывается на упаковке.
Наиболее подходящая температура для обработки растений – от 12 до 22 градусов. если температура будет выше или ниже, эффективность использования инсектицида существенно снижается.
Существует категория инсектицидов – пиретроиды – которые можно использовать при температуре окружающей среды 7 градусов. В любом случае, следует внимательно читать инструкцию.
Где купить химические инсектициды
Если вы не знаете, где лучше инсектициды от клопов купить или от других вредителей, тогда добро пожаловать в наш интернет-магазин «Витасад». Здесь представлен большой выбор качественных средств для борьбы с разными типами вредителей. Вы можете выбрать и заказать любую товарную позицию с доставкой по всей Украине. Нужна помощь с выбором товара? Менеджеры «Витасад» всегда готовы ответить на все ваши вопросы и помочь подобрать наиболее подходящее средство.
- Фунгіцид — це ядохімікат для рослин. Ці речовини обробляють не тільки рослини, але й насіння, ґрунт. Крім того, його можна застосовувати не лише через хворобу, але й як профілактику.
- Любой, у кого есть собственный участок для посевов, не важно маленький огород на даче или же фермерские угодья, регулярно сталкивается с проблемой сорных растений. Специально для борьбы с ними были созданы особые химикаты – гербициды.