Кошик
+380 (97) 172-57-03
+380 (97) 602-41-70
+380 (68) 785-90-11
Одеса, вул. Бугаївська 44, Одеса, Україна
ТОВ "Вітасад" - Експортер Насіння та Засоби для захисту рослин

Що таке протруйники

Що таке протруйники

Протруйники – це група речовин, в яку входять інсектициди, бактерициди і фунгіциди. Їх завдання – знезаражування та зміцнення насіння і розсади перед висадкою в грунт. Купити протруйник насіння – це значить забезпечити захист рослин та їх максимальну стійкість до небезпек, який чатує на різних етапах розвитку. Серед цих проблем варто відзначити комах-шкідників, грибкові захворювання, бактерії і багато іншого. Протруювання надає захист рослин протягом тривалого терміну, частіше всього на протязі все їх життя.

 Протруювач зерна: переваги використання

 Застосовуючи протруювач зерна перед посадкою сільськогосподарських рослин, отримують такі незаперечні переваги:

  1. Відбувається знезараження насіння, що виключає їх зараження збудниками багатьох небезпечних хвороб, що передаються між насінням;
  2. Насіння отримують захист від шкідливих мікроорганізмів, що знаходяться в грунті;
  3. Зменшує пошкоджуваність садивного матеріалу шкідниками, що живуть в грунті;
  4. Захищає ніжні сходи від раннього пошкодження шкідниками, сисними та гризучими перші листя і молоді стебла;
  5. Покращує стан насіння, отримали пошкодження в процесі зберігання, транспортування чи висадки;
  6. Протруйник для картоплі та насіння стимулює ріст рослин і оптимізує біохімічні і фізіологічні процеси.

Протруйники ділять на декілька груп за їх дії. Розрізняють такі різновиди препаратів:

  • Фунгіциди, які допомагають захистити рослини від грибків і цвілі;
  • Інсектициди, захищають від шкідників, що живуть в грунті;
  • Акарициди, препарати, що допомагають боротися з кліщами-шкідниками;
  • Бактерициди, які запобігають зараженню насіння і розсади бактеріями.

Також прийнято ділити ці продукти і за принципом дії. Їх існує всього два: контактні і системні. Для контактних характерно профілактичну дію. Ефект від таких протруйників здатний зберігатися тривалий час на поверхні насіння або у верхніх шарах їх структури. Вони знезаражують матеріал і. крім цього, не дають шкідників проникнути всередину. Але для того, щоб такий препарат, наприклад, Кайзер протруйник, діяв з максимальною ефективністю, необхідно ретельно проводити обробку. Запорукою успіху може бути тільки рівномірне нанесення препарату на всю поверхню кожного зерна. Системні протруйники – це сполуки, що «працюють» всередині зерна. Вони легко проникають в його тканини і надають дуже тривалий вплив.

Обробка насіння протруйниками – це давно використовується у всьому світі і відмінно зарекомендував себе метод передпосадкової підготовки. Купити протруювач зерна сьогодні зовсім нескладно і витрати на придбання препаратів і обробку непорівнянні з збитком, який можуть мати сходи з-за хвороб і шкідників.

  Як обробляють протруйниками насіння

При виборі препарату важливо враховувати, що для різних культур застосовують різні за хімічним складом продукти. Укравіт протруйники, призначені для зернових, не можуть використовуватися для коренеплодів. Порушення цього правила може бути чревате самими серйозними наслідками, аж до ослаблення розсади і навіть втрати матеріалом схожості.

Більшість препаратів, таких як протруйник насіння пшениці Байєр, можуть використовуватися в будь-яких погодних умовах. Температура і вологість не впливає на ефективність дії фірмових засобів. Засоби для протруювання містять речовини, що несприятливо діючі на людину. Тому виробники рекомендують ретельно дотримуватися приписи, зазначені в інструкції. Застосовуючи протруйники Басф і інші популярні продукти, потрібно обов'язково використати захисний одяг, рукавички, окуляри і респіратори. Це особливо важливо при використанні спеціальних установок, робота яких пов'язана з виділенням великої кількості пилу, насиченою різними домішками.

 При протравливании семян используют три основных метода: сухой, влажный и инкрустацию. Выбор методики для каждого случая зависит, прежде всего, от препарата и вида семян. Играет роль и степень зараженности посадочного материала, если ее удалось точно определить. Обычно препараты поставляются в виде концентратов, которые необходимо правильно подготовить к использованию. Например, Гаучо протравитель для зерновых, разбавляют водой в пропорции 1 часть продукта к 10 частям воды, но пропорция может изменяться, если для этого есть особые показания.

 Большую роль при протравливании семян играет их подготовка к обработке. Пыль, мусор, повышенная влажность поверхности снижает эффективность действия препаратов такого типа. Матадор протравитель и другие похожие вещества для картофеля наносят также только на очищенные от пыли и частиц земли посадочные клубни.

 Препараты-протравители тщательно исследованы и проверены на практике, поэтому, при правильном приготовлении и использовании они не способны нанести ущерб семенам или клубням. Разумеется, перед использованием любых продуктов этой группы, необходимо внимательно ознакомиться с рекомендациями производителя и принять все перечисленные им меры. Подбор протравителя можно сделать и самому, но лучше всего поручить это специалисту, знающему особенности работы с химикатами.

 Вы можете купить любые препараты для защиты растений и увеличения урожайности в интернет-магазине компании ООО «Витасад». Мы предлагаем продукцию лучших мировых брендов, таких как BASF, Bayer, Cheminova, Syngenta, а также отечественных производителей, отлично зарекомендовавших себя качественной и недорогой продукцией. У нас вы найдете лучшие в Украине цены, приятные скидки для оптовых и постоянных клиентов, а также профессиональное обслуживание. Мы предоставляем квалифицированные консультации по подбору средств защиты растений, удобрений и прочих товаров для сельского хозяйства.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner