Вирощування томатів.
Вибір місця для посадки томатів.
При виборі вами місця, де будете вирощувати томати треба врахувати деякі фактори.
• Для томата головне хороше освітлення з сонячними променями протягом великого світлового дня. Це прискорює дозрівання томату, при цьому світло робить їх більш смачними і солодкими.
• Попередниками не повинні бути з сімейства пасльонових і після вирощування на тому місці кукурудзи. Не рекомендується два роки поспіль вирощувати томати на одному і тому ж місці.
• Не варто вам використовувати ділянки де ви вносили свіжий гній, томат ― цього не любить.
• Хорошими попередниками можуть бути салат, капуста, горох, соя, квасоля, шпинат, морква, буряк, ріпа,
• Ділянка де ви будете або хочете вирощувати томат не повинен розташовуватися в місцях, куди стікає тала або дощова вода. Завжди томати треба висаджувати на високих грядках. А якщо виростити власну розсаду з насіння томатів, то це просто буде прекрасним рішенням для Вас. Для проростання насіння томатів потрібна постійна температура близько 18-20 градусів і головне не забувайте хороше освітлення. Якщо пророщувати насіння рано, то вони можуть у Вас витягнутися. Термін посіву повинен бути розрахований на 6-8 тижнів до висадки у відкритий грунт. Не поспішайте висаджувати розсаду в грунт. Холодні температури можуть призвести до деформації форм і утворення тріщин на перших плодах, а ви не побачите цього, поки плоди не почнуть дозрівати. Посадка томатів у відкритий грунт проводиться в такий час, щоб вже не було нічних приморозків. Це відбувається з другої декади травня. Місце вибирають сонячне, подветренное. Розсаду висаджують у підготовлені лунки, политі теплою водою. Глибина лунки повинна залежати від висоти самої розсади можна заглиблювати до перших листків ( витягнуту розсаду – до других і третіх, акуратно укладаємо стебло по колу в посадкової ямки) – це посилить кореневу систему рослини вам слід подбати про кілочках для томатів, до яких треба буде підв'язувати томати. Десять днів після посадки саджанці не поливають. Як виняток можна полити, якщо стоїть сонячна спекотна погода, і страждають від нестачі вологи.
При прохолодній погоді поливати томати, категорично заборонено. Це призводить до грибковими інфекціями, такими як фітофтора. Коли поливаєте потрібно намагатися, щоб вода не потрапляла на листя, плоди і квіти. При цвітіння і зав'язування плодів можна у воду періодично додавати мінеральні добрива. В період дозрівання плодів полив збільшують. Це запобігає осипання квіток томатів, затримку росту куща і плодів, розтріскування плодів.
Томати треба поливати ввечері теплою водою, температура якої не менше 20 градусів.
- Фунгіцид — це ядохімікат для рослин. Ці речовини обробляють не тільки рослини, але й насіння, ґрунт. Крім того, його можна застосовувати не лише через хворобу, але й як профілактику.
- Любой, у кого есть собственный участок для посевов, не важно маленький огород на даче или же фермерские угодья, регулярно сталкивается с проблемой сорных растений. Специально для борьбы с ними были созданы особые химикаты – гербициды.