Кошик
+380 (97) 172-57-03
+380 (97) 602-41-70
+380 (68) 785-90-11
Одеса, вул. Бугаївська 44, Одеса, Україна
ТОВ "Вітасад" - Експортер Насіння та Засоби для захисту рослин

Виростити екологічно чисту Моркву на городі.

Виростити екологічно чисту Моркву на городі.
                 Вступна частина! Морква -це найбільш поширеним овоч по своїй невибагливості і пристосованості до л кліматичних умов , морква надзвичайно корисна як в сирому вигляді, так оброблена, тому вирощувати її своїми руками . Є вислів – зійшла моркву, то пусто, то густо; звичайно, можна звинувачувати виробників насіння, а можна і задуматися – чи правильно ви доглядаєте за своєю висадженої морквиною? Не всі знають, що насіння моркви з моменту висадки в землю потребують рясному зволоженні грунту. У районах з сильними вітрами доводиться поливати грядки двічі, а то й тричі на день. П'ять ключових рекомендацій:                                                                                                                            
  • висівати моркву треба в підталий грунт, Такий прийом дозволить поливати рослини набагато рідше, ніж зазвичай. Морква не боїться похолодань – вона відмінно переносить температури до -2-3°С;
  • рання висадка моркви не впливає на зберігання плодів. Досвідчені городники в один голос твердять, морква відмінно зберігається до червня незалежно від того, коли вона була посаджена. Роль грають тільки сорт насіння та умови зберігання;
  • відомо, що сухі насіння проростає досить повільно, тому рекомендується перед посівом або замочити насіння у воді, або проростити їх. Якщо ставитися серйозно до замочуванню і проращиванию насіння, щоб не пошкодити їх і добитися густих рядів моркви;
  • після посіву у відкритий грунт, рекомендується покрити поверхню плівкою, щоб создаваля постійно конденсат.
  • вдень плівку відкривайте і провітрюйте насіння. Як тільки з'являться перші сходи – відразу ж треба прибрати плівку, якщо це не зробити вчасно насіння постраждають від перегріву і зайвої вологості. Як доглядати за грядкою?
  • морква росте на пухких ґрунтах, де ґрунти добре дренированы і мають родючий орний шар
  • рН ґрунту має становити приблизно 6-6,5, якщо трохи вище кислотність, врожай буде не так якісним.
  • морква стійка до холоду, вона починає проростати при температурі 2-3°С. Але це не означає, що ця температура прийнятна для вирощування. Нормальної і сприятливою вважається температура від +18 до +20°С. Якщо підтримувати таку температуру, у Вас перші сходи будуть вже через 5-7 днів, якщо температура нижче (+12°С), час збільшується до 15-17 днів.
  • морква є дуже світлолюбна – по можливості, висаджуйте її в грунт, на затінених ділянках, де немає дерев , обмежують прямі сонячні промені. Агротехніка!                                                                                      

    Доглядати за морквою досить легко, досить лише вчасно прополювати, поливати і проріджувати ряди з пророслої зеленню. Не треба забувати ,що мінімум раз на тиждень в будь-якому випадку треба розпушувати міжряддя, поєднуючи це з прополкою.

    Коли з'являться перші справжні листочки, можна приступити до прореживаниям. Попередньо рясно поливають грядку, щоб полегшити процедуру висмикування проростків. Залишаємо треба рослини на відстані 2,5 см один від одного, і їм всім вистачить місця і плоди будуть мати максимально рівну форму. Наступне проріджування проводиться через 20дней, відстань між рослинами повинна бути дорівнює 5 див.

    Хорошим прийомом є мульчування рядів після проріджування рослин. До мульчированиям відмінно підійдуть тирсу або компост листя.

    Найстрашніша проблема для врожаю моркви – листоблошка (морквяний шкідник). В результаті ураження листя і черешки деформуються, а плоди мають криву і неопрятную форму

    Багато борються зі шкідниками за допомогою змішаних посадок – достатньо лише чергувати ряди моркви з рядами цибулі або часнику і шкідників не буде. Специфічний запах здатний захистити грядку від напасті шкідників. Але як показує практика, в результаті таких операцій виростає тільки моркву, а цибулю (часник) дає поганий урожай з причини того, що бадилля моркви затіняє всі навколо. Досі найефективнішим способом боротьби зі шкідниками є використання спеціального укривного матеріалу на грядках.

    Підживлювати грунт потрібно за допомогою компосту (шар 5 см) під час підготовки грядки до посіву. Після декількох прореживаний можна скористатися будь-якими комплексними добривами. А на випадок, якщо холоди прийшли задовго до запланованої дати збору врожаю, потрібно додатково внести на грядки сульфат кальцію – в такому разі холоду ніяк не позначаться на якості овочів. Рекомендуємо натиснути тут Як правильно зберігати моркву

    Среди всех овощей, как в промышленных, так и в домашних условиях хранение моркови вызывает некоторые трудности. Это связано с тем, что она очень требовательна к условиям хранения. Их нужно соблюдать безукоризненно, если хотите получить хороший результат. Кстати, а вы знали, что морковь и яблоки лучше хранить в отдельных помещениях.

    Условия хранения моркови зимой
    Температура помещения для хранения должна колебаться в пределах от — 1 до + 2 градусов, а влажность воздуха должна быть приближена к 90 – 95%. Вентиляция — умеренная, доступ воздуха к корнеплодам должен быть ограниченным.

    Ці жорсткі умови зберігання пов'язані з тим, що навіть незначне підвищення температури, коливання вологості і зайвий кисень може порушити спокій моркви. Згодом чого вона почне проростати, в'янути і гнити.

    Способи зберігання моркви
    Морква дуже добре зберігається в льохах і підвалах, а також ямах і буртах, які не промерзають взимку. Правильне зберігання допоможе зберегти її корисні властивості і зменшить втрати. Є кілька способів зберігання моркви, і саме про них зараз розповім.

    Хранение моркови в подвале
    1-й способ – это хранение в ящиках небольших размеров.
    Лучше, выбрать такие ящики, чтобы туда поместить не больше 20 кг моркови. Такой способ хранения поможет вам сэкономить место для других овощей. Ящики, желательно, чтобы были с плотными стенками и крышкой. В таких ящиках морковь будет храниться лучше, чем в таре с отверстиями. Сами ящики следует установить на подставку, высотой 15-20 см над полом, и на таком же расстоянии от каждой стены.

    2-й способ – хранение в хвойных опилках.
    как хранить морковь в подвалеЭтим способом вы можете хранить морковь в таких же ящиках, о которых говорилось в 1-м способе. Если у вас нет подходящей тары, можете хранить ее в хвойных опилках просто на полках или в буртах. Для этого на уровне 20 см от пола устройте полки или бурты, которые засыпьте   опилками. На опилки уложите корнеплоды, которые также пересыпьте опилками. Поступите так же с каждым рядом укладываемой моркови.

    Для длительного хранения моркови нужно брать именно хвойные опилки. Они содержат в себе эфирные масла, которые предотвращают прорастание и появление гнили.


     

     

                                                                            

    Виростите самі ― допоможемо вам хорошими насінням!Купити насіння Моркви Московська Зимова оптом в Одесі

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner