Кошик
+380 (97) 172-57-03
+380 (97) 602-41-70
+380 (68) 785-90-11
Одеса, вул. Бугаївська 44, Одеса, Україна
ТОВ "Вітасад" - Експортер Насіння та Засоби для захисту рослин

Виростити самому капусту дуже просто.

Виростити самому капусту дуже просто.
Капуста білоголова ― відноситься до сімейства капустяних. Батьківщиною капусти є райони Європи та Північна Африка. Капуста широко використовувалася в їжу. Крім харчової цінності капуста є також комори величезної кількості корисних для людського організму мікроелементів і вітамінів. Поряд з цим капуста містить величезну кількість таких важливих для нормальної життєдіяльності людського організму мікроелементів, як кальцій, магній, калій, залізо, фосфор. Під капусту потрібно відводити добре окультурені родючі ґрунти з легким механічним складом і водопроникним підгрунтовим шаром. Грунт повинен добре прогріватися і швидко встигати, мати реакцію ґрунтового розчину ближче до нейтрального показником. Попередники: Для пізньої капусти ― однорічні та багаторічні трави, огірки, буряк, цибуля на ріпку, моркву. Для середньої ― огірки, цибуля, горох, томати, буряк. Для ранньої ― огірки, горох. Попередньою культурою може бути рання картопля. .

Тепер знайомимося з вирощуванням капусти.Вона сама по собі капуста є дворічним рослиною, тобто, насіння з'являються тільки на другий рік. Звідси випливає, що краще вирощувати з куплених насіння капусти. Купувати насіння вам треба в перевірених людей, у яких Ви купуєте постійно або намагайтеся купувати у самого виробника.

Особливу увагу треба приділити вибору ділянки, де Ви збираєтеся вирощувати капусту. Обов'язково міняйте ділянку, щоб у минулому році на цій ділянці не росло нічого з родини капустяних.                                                                                                                                              Давайте розглянемо як краще вирощувати капусту. Найкраще з розсади. Розсаду можна купити готову на ринку, можна виростити самим. Для цього перед посівом насіння треба прогріти в гарячій воді (50 градусів) протягом півгодини, а потім остудити протягом 3-4 хвилин. Цим ми сприяємо загибелі мікроорганізмів. Після чого насіння можна замочити в стимуляторах росту. Проведення вищезгаданої процедури можна потім приступати безпосередньо до посіву. Насіння загортати на глибину не більше 1 сантиметра. Після посіву для збереження вологи засіяний ділянку насінням необхідно вкрити плівкою або папером. Її необхідно буде зняти через 4-5 днів, відразу після появи сходів.

Особливу увагу треба приділити температурного режиму при вирощуванні розсади. Відразу після посіву до появи сходів температуру слід підтримувати на рівні +20 градусів. А після появи сходів температуру потрібно знизити до +6-+10 градусів на 5-6 днів. Далі температуру можна підтримувати на рівні кімнатної.

Не багато про посадку капусти.

Через два тижні після посіву, відразу ж після появи першого справжнього листка, необхідно провести пікіровку розсади. Пікіровка ― це тимчасова пересаджування розсади на велику площу, що дозволяє вам отримати більш життєздатні рослини. Перед проведенням вами пікіровки, треба за годину провести рясний полив розсади, що буде сприяти проведенню для пікіровки рослини. Пікірувати бажано в окремі касети або горщики. Головне при пікіровці слід садити рослина до першого справжнього листка.

А вже після проведення пікіровки розсада повинна зростати до появи 5-7 справжніх листків, після чого її пересаджують у відкритий грунт. Розсаду слід висаджувати будь способів: 70х40, 50х40, 50х50, 40х40. Найголовніше, щоб насадження були не загущеними, адже капуста досить велика рослина і йому потрібна територія для нормального розвитку. Посадку капусти вам слід проводити у другій половині дня, або в похмуру погоду.Після як висадіть розсаду необхідно обов'язково полити її.

Подальший догляд полягає в розпушуванні грунту, поливах, підживленні, боротьбі з шкідниками і хворобами. Висока потреба капусти у волозі вимагає постійного підтримання підвищеної вологості грунту. У перші два тижні після висадки розсади капусту поливають кожні 3-4 дні холодної водою з розрахунку 5-8 л/кв. м. В цей період оптимальна вологість грунту повинна становити 70-75%, т. к. це забезпечує розвиток більш потужної кореневої системи. Якщо перші дні після висадки розсади поливають тільки простір навколо рослин, то поступово площа поливу збільшується, і через 10-12 днів після посадки розсади треба поливати вже всю ділянку.

Потреба у воді підвищується по мірі збільшення кількості листків і досягає свого максимуму з утворенням качана. У цей період потрібно максимальне зволоження і доведення змісту вологи в грунті до 80-85%. Тому якщо в перші два тижні при поливах під кожну рослину виливають по 1 — 1,5 л води, то з моменту зав'язування качанів норму збільшують до 3-4 л.

У період дозрівання капусти полив треба обмежувати, тому що в противному випадку відбудеться розтріскування качанів.

Поливати можна трьома способами: з лійок, пуском води по борозні і використовуючи спеціальну дощувальну установку.

Важливим агротехнічним прийомом при вирощуванні капусти є підгортання рослин, т. к. засипаний землею стебло капусти дає додаткові корені. Перше підгортання ранніх сортів проводять через 15-20 днів після висадки розсади, а пізніх сортів — через 25 днів. Пізніше підгортання веде до пошкодження кореневої системи і смыкающейся розетки листя. Підгортання проводять після поливів або підгодівлі, підгрібаючи землю до перших справжніх листочків. Ця процедура викликає зростання додаткових корінців.

Друге підгортання проводять через 10-12 днів після першого. Сортам з короткою качаном достатньо одного підгортання.

Прибирати капусту слід по товарній готовності, тобто коли головки капусти досить затвердіють, адже чим твердіше головка капусти тим довше вона буде зберігатися. Кому не доводилося вирощувати капусту самому рекомендуємо спробувати досить забавно і цікаво вирощувати капусту. І якщо ви готові до такого кроку , Натисніть Тут  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner